naghdi
08 بهمن 1401 - 11:56

۱۶ فیلم جشنواره فجر در خراسان جنوبی اکران می شود

بیرجند- معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از اکران ۱۶ فیلم جشنواره فجر از ۱۷ تا ۲۳ بهمن ماه در دو سینمای بیرجند خبر داد.

سید علی زمزم در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: در قالب چهل و هشتمین جشنواره فیلم فجر کشور و نهمین دوره نمایش فیلم های این جشنواره در سینماهای خراسان جنوبی از ۱۷ تا ۲۳ بهمن ماه، از ۲۴ فیلم پذیرفته شده، ۱۶ فیلم در دو سینمای بیرجند اکران می شود.

وی با بیان اینکه ۱۶ فیلم مورد نظر برای نمایش عمومی در استان ها در نظر گرفته شده است، افزود: برای هر فیلم دو مجوز اکران در خراسان جنوبی صادر شده و همه این فیلم ها در هر دو سینمای فردوسی و بهمن بیرجند اکران می شوند.

زمزم در پاسخ به سئوالی پیرامون اکران فیلم های فجر در دیگر سینماهای شهرستان های استان، بیان کرد: از آن جایی که در زمان اکران فیلم های جشنواره فیلم فجر باید نماینده ای از تهران حضور داشته باشد و هزینه های که انجام این کار دارد، در سال جاری با نمایش فیلم های فجر در شهرستان ها موافقت نشده است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سال جاری بخش انتخاب تماشاگران تا این لحظه در مراکز استان ها وجود ندارد، گفت: علاقمندان به حضور در سینماهای مرکز استان باید بلیط مربوط به هر فیلم را به شکل اینترنتی و از طریق سامانه سمفا که هر دو سینمای بیرجند مجهز به این سامانه هستند، تهیه کنند.

وی با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان به شکل حضوری در سینماهای فردوسی و بهمن مرکز استان بلیط عرضه نمی شود، ادامه داد: تا این لحظه قیمت بلیط فیلم های جشنواره فیلم فجر در خراسان جنوبی مشخص نشده و روز یکشنبه در جلسه ستاد برنامه ریزی اکران فیلم های فجر در این خصوص و دیگر مسائل تصمیم گیری خواهد شد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۱۷ بهمن ماه با برگزاری مراسم افتتاحیه اولین فیلم جشنواره فیلم فجر امسال اکران خواهد شد و اختتامیه ای نخواهیم داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1002184